72V261LA10PF
Contact Now
72V261LA10PF
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 144K (16K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 55mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V261
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 16KX9 6.5NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 144K (16K x 9) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 64-TQFP (14x14)