72V275L15PFG8
Contact Now
72V275L15PFG8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 64-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 576K (32K x 18)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 60mA
Data Rate : 66.7MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 10ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 64-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V275
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 32KX18 10NS 64TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 576K (32K x 18) Uni-Directional 66.7MHz 10ns 64-TQFP (14x14)