72V231L20J
Contact Now
72V231L20J
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 32-LCC (J-Lead)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 18K (2K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 20mA
Data Rate : 50MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tube
FWFT Support : No
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 12ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 32-PLCC (14x11.46)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3 V ~ 3.6 V
Base Product Number : 72V231
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO SYNC 2KX9 12NS 32PLCC
Contact Now
Synchronous FIFO 18K (2K x 9) Uni-Directional 50MHz 12ns 32-PLCC (14x11.46)