NC7SZ125P5
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : 7SZ
Logic Type : Buffer, Non-Inverting
Supplier Device Package : SC-70-5
Output Type : 3-State
Mfr : onsemi
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply : 1.65V ~ 5.5V
Input Type : -
Package / Case : 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Number of Elements : 1
Current - Output High, Low : 32mA, 32mA
Number of Bits per Element : 1
Base Product Number : NC7SZ125
Description : IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-5